top of page
KARGO & TESLİMAT

Siparişinize ait ödeme işlemi gerçekleştikten sonra siparişinizin kargolama için hazırlanmasına başlanır. Anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo'ya en geç 5-7 gün içinde kargoya verilir. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda tarafınıza bilgi verilecektir.

Kargo firmaları Cumartesi günü öğlene kadar çalışmakta, Pazar günleri çalışmamaktadır. Bu nedenle Cumartesi günü saat 10:00'dan sonra verdiğiniz siparişler en erken Pazartesi günü kargoya verilebilecektir. Biz siparişinizi kargoya verdikten sonra, siparişiniz en erken bir sonraki iş günü teslim olabilmektedir. Bu süre teslimat adresinin uzaklığına göre 2-3 güne çıkabilmektedir. Mobil bölgelere teslimat 7 güne kadar uzayabilmektedir. Bayram ve diğer tatil günlerinde işlem yapılmamaktadır.

150 TL altındaki siparişlerde 6.90 TL sabit kargo ücreti alınmaktadır.

150 TL üzeri alışverişlerde kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır.

Sabit fiyat kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir. KKTC’den de sipariş verilebilmektedir ancak KKTC’den verilen siparişlerde tüm koşullarda kargo ücreti alıcıya aittir.

DEĞİŞİM & İADE

Kargo firmasından gelen paketin hasar görmüş (ezilmiş veya yırtılmış) veya  açılmış olduğunu düşünürseniz, kargo firması yetkilisi önünde paketi açıp ürünün hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar olduğunu düşünüyorsanız, kargo firmasına tutanak tutturunuz ve ürünü teslim ALMAYINIZ. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği ve ürünü sağlam olarak teslim ettiği kabul edilmektedir. Hazırlatmış olduğunuz tutanakla ilgili olarak en kısa zamanda bize e-posta ile bilgi veriniz. Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde paketinizle ilgili çalışmalara başlayarak en kısa zamanda teslimatın tekrarlanması sağlanacaktır.

1. Arızalı veya hasarlı teslim alınan ürünün tamir veya değişim süreci

 

Satın almış olduğunuz ürün, teslim tarihinden itibaren ilk 3 (üç) gün içerisinde ürünü hiç kullanmadan arızalanmış veya kutudan kırık çıkmış ise; iletişim sayfamızda yer alan mail@agoraconcept.com mail adresinden bize erişip durumu bildirerek ürün tamir veya değişim sürecini başlatabilirsiniz.

 

Yapılacak görüşmenin ardından, sizden arızalı veya kırık olduğu tespit edilen ürünün anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo şirketi ile geri gönderilmesi talep edilecektir.  Kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır. Ürünün tarafımıza faturası, tüm ilave donanımları ve orjinal ambalajı ile eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir.

 

Ürünün stok durumu kontrol edilerek, ürün stokta mevcut ise birebir değişim yapılır ve yeni ürün tekrar gönderilir. Stok durumunun müsait olmadığı durumlarda sizinle irtibata geçilerek ya ürün iade alınır ve müşteri tarafından ödenen ücret iade edilir, ya da müşterinin onayının ardından muadili bir ürün ile değişim yapılarak yeni ürün gönderilir. Bu gönderime ait kargo ücreti de tarafımızdan karşılanır.

 

2. Cayma hakkı kapsamında ürün iade süreci

 

Ürünün hasarsız ve kusursuz olarak müşterinin eline ulaşması ardından, teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) günlük süre içinde neden belirterek, satın aldığınız ürünü, ürünü ve orijinal ambalajını tahrip etmemiş olmak şartı ile, iade edebilirsiniz. İletişim sayfamızda yer alan mail@agoraconcept.com mail adresinden bize erişip durumu bildirerek iade sürecini başlatabilirsiniz. Ürünün tarafımıza; faturası, tüm ilave donanımları ve orjinal ambalajı ile eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Kargo ücreti Müşteri tarafından karşılanır. Ürünün alıcı ödemeli olarak tarafımıza gönderilmesi halinde ürün kabul edilmeyecektir.

 

Ürün tarafımıza yukarıda belirtilen şartlara uygun olarak ulaştırıldı ise Müşteri tarafından ürün için ödenen ücret, ürünün müşteriye ulaştırılması için ödenen kargo ücreti düşülerek Müşteri’ye iade edilir.

 

3. Sipariş İptali

 

Siparişinizi kargolama sürecine girmeden önce iletişim sayfamızda yer alan mail@agoraconcept.com mail adresinden bize erişerek iptal ettirebilirsiniz. Bu durumda Müşteri tarafından ödenen kargo bedeli dahil tüm ücret Müşteri’ye iade edilir.

 

Kargoya verilmiş olan siparişin iptalinin istenmesi durumunda 2. maddede belirtilen şartlara göre işlem yapılır.

 

4. Ücret İadesi

 

Ücret iadesi gereken durumlarda;

  •  Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin iade ödemesi, alışveriş yapılan karta yapılmaktadır, başka bir karta veya nakit olarak iade yapılamamaktadır. Kredi kartlarına yapılan iadeler, Agoraconcept’in talimatından sonra bankaya bağlı olarak bir iki gün içerisinde kart hesabınıza geçmektedir.

KARGO & DEĞİŞİM & İADE

bottom of page